• Dolar 5.3375
 • Euro 6.0523

Spectra Precision SP80 GNSS Alıcısı

 • Spectra Precision SP80 GNSS Alıcısı
 • Spectra Precision SP80 GNSS Alıcısı
 • Spectra Precision SP80 GNSS Alıcısı
 • Spectra Precision SP80 GNSS Alıcısı
 • Spectra Precision SP80 GNSS Alıcısı
 • Spectra Precision SP80 GNSS Alıcısı
 • Spectra Precision SP80 GNSS Alıcısı
 • Spectra Precision SP80 GNSS Alıcısı
 • Spectra Precision SP80 GNSS Alıcısı
 • Spectra Precision SP80 GNSS Alıcısı

 

 

● 240 Kanallı Son Teknoloji GNSS Alıcısı

● Mümkün Tüm Uydu Sistemlerini İzler (GPS+GLONASS+GALILEO+BEIDOU+QZSS+SBAS)

● 2W Gücünde Dahili UHF Radyo Modem İle Uzun Menzil RTK İmkanı

● Dahili Yapıda Çoklu Bağlantı ve Haberleşme Olanağı (Bluetooth, Wi-Fi, 3.5G, UHF Radyo Modem)

● Çalışırken Değiştirilebilir Dahili Çift Batarya İle Tüm Gün Çalışma İmkanı

● 30 Yıllık Tecrübe - Patentli Üstün Z-BLADE Teknolojisi

● ANTI-THEFT (Çalınmaya Karşı Koruma, SMS ve E-Posta Özelliği ile Bildirim)

● Jalona Monte Edilmiş Gizli UHF Anten Tasarımı

● Dahili Wi-Fi İşletimi ile Alternatif CORS-TR Bağlantısı

 

Mevcut Cihazınızla Karşılaştırma Yapmak İsteseniz veya Çalışamadığınız Bölgeler Varsa, LÜTFEN Farkı Görmek İçin Bizi Arayınız..

 

 

 

Spectra Precision CenterPoint RTX       Spectra Precision Anti Theft        Z-blade

 

 • GENEL
 • ÖZELLİKLER
 • YAZILIM
 • VİDEO
 • AKSESUARLAR
 • DÖKÜMANLAR

Spectra Precision SP80, devrim niteliğindeki yeni GNSS sinyal işleme metodu ile GNSS RTK teknolojisinde büyük bir yeniliğe imza atmış ve gelecek nesil bir GNSS alıcısı olduğunu göstermiştir. “6G” çipsetli, yeni 240 kanallı SP80 cihazı tüm GNSS uydu sinyallerini en uygun şekilde takip etme ve işleme özelliğine sahiptir.


Ayrıca, SP80 sektörde en çok haberleşme bağlantısına sahip GNSS alıcısıdır. Dahili 3.5G, Wi-Fi ve UHF radyo iletişim kombinasyonu ile SMS ve e-mail atabilir, CORS (TUSAGA AKTİF) ağlarına bağlanabilir, GSM kapsama alanı dışında radyosu ile RTK'ya devam edebilir, ayrıca hırsızlık amaçlı koruma özelliğini üzerinde barındıran tek GNSS alıcısıdır.


Değiştirilebilir çift bataryası ile sınırsız çalışma süresi, oldukça sağlam kasa ve alternatifli kablosuz haberleşme özelliği gibi bu güçlü yetenekler SP80’i çok amaçlı anahtar çözüm seviyesine getirir.

 

 

 • SMS Özelliği : Pil seviyesi , kurulan sabitin konumu vb. cihaz ile ilgili bilgiler cep telefonunuzun SMS komutları ile takip edilebilir.

 

 • Web Arayüzü – WEB UI : WiFi ile alıcı web’te görüntülenebilir ve konfigürasyonu yapılabilir. Cep telefonu ile cihazı uzaktan görüntülemek ve kontrol mümkündür.

 

 • RTK Desteği : RTK kesintisi durumunda gezici cihaz ikinci bir düzeltme kaynağına otomatik bağlanır. Cihazda kesilmeler olmaz, verim artar.

 

 • Elektronik Düzeç : Elektronik düzeçleme yapar. Düzeçten çıksanız bile cihaz size elektronik gösterge ile uyarı verir.

 

 • CenterPoint RTX : Herhangi bir sabite ihtiyaç duymadan Opsiyonel CenterPoint RTX servislerinden düzeltme alabilirsiniz. Yatayda 4cm , Düşeyde 9cm’ye kadar konum hassasiyetleri ile UHF modeme ihtiyaç duymadan çalışabilirsiniz.

 

 

Eşşiz 6G Gerçek GNSS Teknolojisi

Spectra Precision’ nın yeni nesil cihazlarında kullanılacak olan ayrıcalıklı Z-Blade teknolojisi 6 farklı uydu sistemi ile en faydalı çalışmayı taahhüt eder. Bu sistemler GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, ve SBAS’ dır. Eşşiz gerçek GNSS teknolojisi herhangi bir GNSS uydu sistemine bağımlı olmaksızın tüm GNSS sinyallerini en uygun şekilde birleştirir.


Spectra Precision en az 4 adet GPS uydusu olmadan diğer GNSS sinyallerinden faydalanamayan sinyal işleme teknolojisini 6G Z-Blade ile uydu sistemlerinden bağımsız hale getirmiştir. Yani yeterli GPS uydu sinyali olmadan da diğerleri ile çalışabilir. Bu da SP80’ nin gerektiğinde sadece GPS, GLONASS ya da BeiDou modunda kullanılmasını sağlar.

Ayrıca, SP80 yakın zamanda onaylanmış RTCM 3.2 Çoklu Sinyal Mesajındaki (MSM) uzaydan yayınlanan tüm GNSS sinyal standartlaştırılmasını hangi uydu olduğuna bakmazsızın destekler. Bu da hem üstün performans sağlar hem de yeni sinyaller veya uydular devreye girdikçe adapte olur, üretkenliği geliştirir ve kullanıcının yatırımını gelecekte de korur.

 

Çoklu Bağlantı Özelliği (3.5G, BT, Wi-Fi, UHF Modem)

SP80, dahili 3.5G GSM/UMTS modem, Bluetooth ve Wi-Fi bağlantısı ile opsiyonel dahili UHF modem içeren eşsiz bir iletişim teknolojisine sahip tek GNSS cihazıdır. Dahili GSM modemi sabit internet ya da VRS bağlantısının yanı sıra SMS (kısa mesaj) ve e-mail uyarıcısı olarak da kullanılabilir. Ayrıca, SP80 tüm mevcut RTK düzetme kaynaklarını kullanabilir ve Wi-Fİ erişiminin olduğu her alandan internete CORS düzeltmeleri için bağlanabilir. Dahili, 2W güçlü ve kaliteli (Amerikan) UHF modemi ile GSM kapsama alanı dışında lokal sabit ve/veya gezici kurulumunu olanaklı kılar. Sistemler arası bu hızlı geçiş hem zaman kazandırır hem de kullanıcıların verimliliğini artırır.

 

Çalınmaya Karşı Koruma

Çalınmaya karşı korunma teknolojisi, SP80 arazide statik veya RTK sabit amaçlı bir noktaya yerleştirildiğinde onu güvence altına alır ve eğer ürün yerinden oynatılırsa ya da çalınırsa onu korur. Bu teknoloji cihazın yerinden oynatıldığı taktirde onu kullanılamaz duruma getirir. Bu durumda, SP80 sesli bir ikaz üretecek ve ekranında bir ikaz mesajı gösterecek.Buna ek olarak, sahibinin cep telefonuna ya da bilgisayarına bir SMS veya e-mail gönderilecek ve alıcının güncel koordinatlarını cihazın pozisyonunu takip edilebilmesine ve alıcının geri alınmasına olanak sağlayacaktır. Bu çalınmaya karşı koruma teknolojisi SP80 sahibine uzaktan güvenlik imkanı ve huzur ortamı sağlar.

 

Güvenilir Arazi Kullanımı için En Güçlü Araç

Almanya’da Spectra Precision’ın mühendislik tasarım laboratuvarları tarafından üretilen SP80’in dayanıklı kasası birçok pratik yenilik sunar. Cihaz çalışırken ve cihaz kapatılmadan tek el ile kolaylıkla değiştirilebilen çift batarya (hot swappable) iş gününü kesintiye uğratmadan, işlem tamamlanana kadar kullanıcının kesintisiz çalışmasına olanak sağlar. Fiberglass ile desteklenmiş özel kaplaması, 2m yükseklikteki jalondan düşmeye dayanıklılığı ve IP67 standartlarında su geçirmeye karşı koyması için tasarlanmıştır. Böylece SP80’in dışarıdaki en zor hava koşullarına dayanabileceği garantisini verir. Sağlam bir karbon fiber jalon parçasının içine yerleştirilmiş patentli UHF anteni aynı zamanda çok sayıda RTK radyo yayını performansını koruma sağlayarak yayar. Güneş ışığı ile okunabilir ekran RTK durumunu, batarya şarjını, hafızayı, uydu durumu gibi önemli bilgilere anlık erişim sağlar. Bu güçlü tasarım özellikleri, 2 yıl kapsamlı garantisi, SP80’i en yetenekli, en teknolojik ve en güvenilir GNSS alıcısı yaptı.

 

Spectra Precision Deneyimi

Spectra Precision’ın en gelişmiş ve dayanıklı kontrol üniteleri ile ölçmeciler her gün maksimum iş üretimi ve güvenilirliğe ulaşıyor. Spectra Precision Survey Pro ya da Fast Survey arazi yazılımları özel olarak SP80 GNSS alıcısında kullanım kolaylığı sağlamak, güçlü GNSS yönetimi ve iş akışı amacıyla yeniden derlenmiştir.


Spectra Precision’ın ofis yazılımı olan Survey Office ile eksiksiz olarak GNSS ham ve rinex dataların prosesi, dengelenmesi, çıktı raporlarının alınması, RTK ölçülerinin ve dengeleme sonuçlarının NCN, DXF, SHP ve kullanıcı tanımlı formatlarda çıktıları alınabilir. Spectra Precision sadece GNSS teknolojisi geliştirmez, aynı zamanda arazi ve ofis yazılımları, kontrol üniteleri de üretir ve geliştirir.

YAZILIMSURVEY PRO, FAST SURVEY
KANAL SAYISI240
RADYO MODEM2W RADYO MODEM (OPSİYONEL)
ÖLÇÜM HASSASİYETİ (STATİK)

YATAY: 3mm+0.5ppm   DÜŞEY: 5mm+0.5ppm      

ÖLÇÜM HASSASİYETİ (RTK)

YATAY: 8mm+1ppm   DÜŞEY: 15mm+1ppm      

DESTEKLEDİĞİ UYDULAR GPS+GLONAS+BEIDOU+GALILEO+QZSS+SBAS+IRNSS
EKRANLED EKRAN
ALICI TANIMIÇİFT FREKANSLI
HAFIZA2 GB
SD KART32 GB'A KADAR DESTEKLER
BATARYA2 ADET BATARYA (10 SAAT)
TAM ŞARJ SÜRESİ4 SAAT
ÇALIŞMA SICAKLIĞI-40°C ile +65°C
DEPOLAMA SICAKLIĞI-40°C ile +85°C
TOZ ve SUYA KARŞI DAYANIKLILIKIP67
BLUETOOTHVAR
USBVAR (MİNİ USB)
WI-FIVAR

Arazi Yazılımı Seçenekleri

• Survey Pro

• Fast Survey

 

FAST Survey Arazi Yazılımı

Temel Özellikler
   - Tam anlamıyla GPS/GNSS cihaz desteği
   - Alan / Hacim Hesaplama
   - Raster Harita Yükleme
   - Koordinat sistem desteği:kullanıcı ön-tanımlı grid sistemleri, ön-tanımlı başlangıç noktaları, iz düşüm noktaları, geoid, yerel grid
   - Renkli hatlarla harita görünümü
   - Koordinat geometri: Kesişim, azimuth / mesafe, ofset, poly-line, eğim, alan
   - Data Import/Export: DXF, SHP, RW5, LandXML
   - Tek Noktadan ED50, iki noktadan mevzi koordinat sistemine dönüşüm
   - Ölçüm yardımcıları: Hesap makinesi,RW5 dosya görüntüleme
   - Ölçüm cihazları (opsiyonel)
   - Yol yapımı (opsiyonel)
   - Robotik total station (opsiyonel)

 

Survey Pro Arazi Yazılımı

Temel Özellikler
   - Tam anlamıyla GPS/GNSS cihaz desteği
   - Total Station desteği
   - Popüler birçok marka GNSS ve TS desteği
   - Her türlü data toplama özellikleri
   - Nokta alım ve aplikasyonu
   - COGO özellikleri, kesişimler, yan nokta hesabı, alan hesabı ve alan bölümlemesi
   - Gelişmiş COGO ve istasyon ofseti dahil eğim çözümleri
   - Ortalama nokta ve spiral araçlar
   - Gelişmiş ofsetleme ve aplikasyonları
   - 3 Boyutlu Yol Modülü –Standarttır. Komple yol planı ve aplikasyon özellikleri
   - Kullanımı kolay, adım adım kurulum özellikleri,
   - Kullanıcıya ve işe özel kurulum ayarları ile ayar yapmadan işe hızlı başlama
   - Kapsamlı veri toplama: Poligon ölçümü, detay alımı ve hali hazır harita yapımı amaçlı 3 farklı alım ekranı
   - Öznitelik kütüphanesi oluşturarak arazide hızlı ve akıllı veri toplama, kroki tutmaya son
   - Arazide RTK iş sonrasında poligonun gerçek koordinatlarını girerek koordinat öteleme
   - Dilimler arası dönüşüm, ED50 ve mevzi koordinat sisteminde çalışabilme ve kendi projeksiyon sistemini oluşturabilme gibi gelişmiş dönüşüm imkanları
   - DXF altlık üzerinden snap ile nokta yakalama, nokta aplikasyonu yapabilme ve gelişmiş MobilCAD özellikleri
   - Arazide doğrudan DXF, SHP, JPG, TIF dosyalarını okuyabilme, altlık harita olarak kullanabilme
   - Survey Pro Robotic (opsiyonel)

 

Central Cloud Özelliği

Temel Özellikler

­   - 1 yıl ücretsiz kullanım

­   - Verilerin araziden doğrudan Server'da yedeklenmesi

­   - Server' daki verilerin araziden doğrudan çekilmesi

­   - Akıllı telefonlardan verilerin yönetilmesi ve izlenmesi

­   - İnternet üzerinden aletlerin anlık takibi

­   - SP80 GNSS düzeltmeleri Server üzerinden  Sabit istasyon yayını gibi kullanılabilmesi. Böylece GSM ile 80 km' ye kadar RTK yayını ve düzeltmesi kullanılabilir

 

Spectra Precision Ranger 3XC

  ●  Arazi Şartlarına Dayanıklı Tasarım ●  Uzun Ömürlü Pil – 30 Saate Kadar Kullanım ●  Yüksek

Spectra Precision T41

  ●  16 GB Dahili Hafıza, 512 Mb Ram ●  1 Ghz İşlemci, 8 MP Kamera ●  Dayanıklı, İnce ve Kompakt Yapı ●  IP68 Arazi

Spectra Precision ProMark120

  ●  2 GB Dahili Hafıza , 256 Mb Ram ●  3 MP Kamera ●  IP65 Arazi Şartlarında Su ve Toza Karşı Dayanıklılık ●  -20°C

Spectra Precision MobileMapper 20

  ●  Kullanıcı Tarafından Harita Yükleme ●  Windows Mobile 6.5 Açık Platform ●  Dahili GPRS, Kamera, WiFi,

Spectra Precision Nomad 1050XC

  ●  IP68 Toza ve Suya Karşı Koruma ●  15 Saat Batarya Ömrü ●  3.75G, 5MP Kamera  ●  Bluetooth, Wi-Fi,

Spectra Precision Nomad 1050L

●  IP68 Toza ve Suya Karşı Koruma ●  15 Saat Batarya Ömrü ●  3.75G, Bluetooth, Wi-Fi ●  1.0 GHz