• Dolar 5.3375
  • Euro 6.0523

Stratejik Ortaklık

Harita, inşaat ve diğer mühendislik sektörlerinde kullanılan ileri teknoloji teknik cihazlardan Trimble’ ın (Amerika) Spectra Precision, Ashtech ve Seco markaları ile Mitac’ ın (Taiwan) Magellan ve Mio marka ürünleri için Türkiye tek yetkili temsilcisiyiz. Ayrıca Üniversite işbirliğinde Yerli Malı İnsansız Hava Aracı üretmekteyiz.

 

Spectra Precision Teknik Cihazlar

ASHTECH 1987 yılında kurulan Dünyadaki ilk iki GPS/GNSS üreticisinden biridir. 200 den fazla patenti olan, Argesi ve Dünya çapında organizasyonu olan bir firmadır. Ashtech, Thales Navigation, Magellan Professional ve Spectra Precision markası ile 1987 yılından beri kesintisiz olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Trimble firması kendi markası olan Spectra Precision ile Ashtech’ i birleştirmek için 19.04.2011 tarihinde anlaşmaya vardı. Böylece Spectra Precision, Trimble markalarının arasında komple ölçme çözümlerine sahip güçlü diğer bir marka haline gelmiştir. Ashtech’ in profesyonel GNSS tecrübesi ile Spectra Precision’ nın teknik cihazlar geçmişi ve Dünya'da yaygınlığı aynı marka altında toplanmış oldu. Dolayısı ile Geomatics Group 19 yıldır uzman olduğu GNSS sistemlerine ilave olarak ölçme sektörüne hitap eden tüm diğer teknik cihazları da Spectra Precision markası ile temsil eder hale gelmiştir.

 

GNSS  : SP80 - SP60 - Epoch50 – ProMark800 – ProMark700 – ProMark 220 (ProMark500 eski model), 
Total Station : Focus 35 Robotik Total Station – Focus 8 – Focus 6 ve Nikon NPL / DTM / C / M serisi,
DGPS / CBS : Mobile Mapper 120, Mobile Mapper 300

Boru - Tünel, Eğim ve Tesviye Lazerleri ile İç Mekan Nokta ve Çizgi lazerleri : Makine Kontrol lazerleri; 
Nivo: Otomatik ve Digital Nivo, Lazer Metre (Mesafe Ölçer),

Aksesuar : Jalon, Alet ve Jalon Sehpası, Mira, Prizma, Prizma tutucusu, Çelik şerit metre, …

 

SECO Orijinal Ekipman ve Aksesuarları

SECO, haritacılar ve ölçmeciler için dünyanın lider ekipman ve aksesuar üreticilerinden biridir. Temeli 1940’ larda atılan, 1977 yılında şu an ki halini alan ve 2008 yılında Trimble Navigation tarafından bünyesine katılan Amerikan üretici firmadır. Rekabetçi pazarda SECO kalitesi ve yenilikçiliği ile ün kazanmıştır. Her marka için aksesuarı bulunan SECO’ nun Türkiye Tek Yetkili temsilcisiyiz.

 

MAGELLAN Outdoor GPS

Her türlü mühendislik, askeriye, outdoor amaçlı GPS sistemi olan MAGELLAN markanın 1999 yılından beri Türkiye Tek Yetkili temsilciliğini yapmaktayız. El tipi, kolay kullanımlı, harita yüklü 1980’ li yıllardan beri piyasada olan Dünyadaki iki GPS üreticisinden biridir. Magellan GPS cihazları üzerinde yüklü gelen haritalar yeterli olmayıp aynı zamanda Türkiye şartları için uygun değildir. Biz bu haritayı silip 10 yıldır geliştirdiğimiz kendi detaylı Türkiye haritamızı kullanmaktayız. Haritamızın bayisi veya bizden başka tedarikçisi veya yükleme istasyonu yoktur. Telif hakları tarafımıza aittir. Magellan El Tipi GPS ile arazide yön bulma ve mühendislik amaçlı ölçmeler için kullanılabilir. Harita / CBS departmanımız da geliştirdiğimiz özel haritalar ile TSK ve Güvenlik Güçleri, Doğa sporları, Av yasak sahaları haritaları, Orman mescere haritaları, Tarım ve İmar kullanım haritaları oluşturarak Kurumsal çalışmalar ile faydalı modeller sunmakta,cihazları daha performanslı kullanılmalarını sağlamaktayız.

 

MioWork Endüstriyel Tablet / GPS

5.88” ve 10.1” ekran boyutları ile endüstriyel, barkodlu, GPS ve GSM’ li, üst düzey dayanıklı kişisel ve Kurumsal Andrid işletrim sistemli Tablet veya Tablet GPS modellerine sahiptir. Taiwan’lı üretici firma olan MİTAC’ ın bu ürün grubu için Türkiye Temsilcisiyiz.

 

Yerli Üretim Multikopter (İHA / Teknomer Teknoloji Şirketi) 

Geomatics Group Devlet destekli Çok amaçlı Multikopter İnsansız Hava Aracı projesi için Üniversite Sanayi işbirliği çerçevesinde TEKNOMER Teknoloji Şirketi’ ni Akademisyenler ile birlikte kurmuştur. Böylece Yerli Malı İnsansız Hava Aracı üretim, satış ve proje hizmetleri gerçekleştirmekteyiz. Ürettiğimiz insansız hava araçları ile; Genel Güvenlik, Askeri Maksat, Arama Kurtarma, Genel Emniyet/Asayiş ve Mühendislikamaçlı kullanılmaktadır. Geliştirilen bu modellerin yerli malı olması itibari ile yurtdışı emsallerine göre; garanti süresi ve şartları, servis, yedek parça temini, işletme, idame, geliştirme ve kullanıcı/eğitici eğitimi gibi avantajlara sahiptir. Ayrıca müşteri tarafından talep edilen özel kullanım amacına uygun tasarımlar da yapılabilmektedir.