• Dolar 5.3375
  • Euro 6.0523

Teknik Servis

Geomatics Group; 1996 yılından beri faaliyette olan, Türkiye tek yetkili temsilcisi olduğu Spectra Precision, Ashtech, Magellan El tipi GPS ve GPSTURK Navigasyon marka cihazları ve onlara ait yedek malzemeleri pazarlayan, yerinde eğitim ve satış sonrası teknik destek sağlayan bir mühendislik firmasıdır. 

Firmamız; satışını yaptığı cihazlara satış sonrası teknik destek ve bakım-onarımlarını yapmaya devam ederken, bu alanda yeni bir adım daha atarak cihazlara ait kalibrasyonların yapılması ve testlerinin gerçekleştirilmesi için GEOMATICS GNSS/TOTAL STATION KALİBRASYON TEST VE CBS MERKEZİ’ ni faaliyete geçirmiştir. 

Temsilcisi olduğumuz GPS / GNSS ve Total Station donanımlarının performanslarını belirleme ve mühendislik uygulamalarında duyarlılıkların saptanması amacıyla GEOMATICS – TEST kısa adıyla Çayyolu bölgesinde GEOMATICS GROUP binası merkez olmak üzere 8 noktadan oluşan bir test ağı tesis edilmiştir. Müşterilerimize daha faydalı olabilmek için bu konudaki çalışmalarımız devam etmektedir. 

Temsilcisi olduğumuz Spectra Precision, Ashtech, Magellan markalar için Teknik Servis Hizmetini sadece Geomatics bünyesindeki teşekküllü, yetkili servisimizde vermekteyiz. Bunun haricinde servisimiz yoktur. Cihazlarımızı başka servislere götürmeniz durumunda garanti dahilinde ise garantileri geçerliliğini kaybetmekte, garanti dışında ise oluşabilecek arıza veya performans bozukluğundan dolayı firmamız sorumlu değildir. 

Yetkili olmayan firmalar son gelişmelerden haberdar olmadıkları için cihazlar ile ilgili güncelleme, bakım yapmak isterken cihazın ayarları ve performanslarını bozabilir ve cihazların performansları düşebilir. Dolayısı ile yetkili olmayan Kurum/Kişilere bakım ve servis yaptırtılmaması önemle duyurulur. 

Teknik Cihazların teknik servis hizmetleri ile ilgili teknoloji hızlı geliştiği için son sistem donanımlar ve eğitimli kişilerce servisin yapılması önem arz etmektedir. Bu anlamda firmamız 2012 yılında 3 odaklı Nikon marka Kalibrasyon cihazı ile Laser Dalga Boyu Ölçüm cihazı almıştır. 2012 yılında fabrikada sertifikalı eğitim alarak bilgilerini güncellemiştir. Son teknoloji ile eski alınan eğitimler ve sertifikalar anlamlı değildir. Hatta yeni sertifikalarda eğitimin geçerlilik yılı yazılarak eğitimlerin en az 2 yılda bir yapılması fabrika tarafından zorunlu hale getirilmiştir. 

Bu hizmetler; GEOMATICS Group’ un “Eğitim ve Satış SonrasıTeknik Destek” ana hizmetlerinin bir parçasıdır. Merkezimiz eğitimli ve deneyimli çalışanları ile tüm bu işlemleri yapabilecek birikime sahip ilk firmadır. 

Teknik Servis Belgelerimiz

Teknik Servisimizden Kareler