• Dolar 5.3375
  • Euro 6.0523

Yasal Haklar

 

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

Geomatics Group (www.geomaticsgroup.com) ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda Mesafeli Satış Sözleşmesi 'dir.

Bu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiştir. Sözleşme ile ilgili maddeler ekteki gibidir.

 

 

Madde 1- SATICI BİLGİLERİ

Ünvanı             : Geomatics Group (bundan sonra http://www.geomaticsgroup.com veya SATICI olarak anılacaktır)
Adresi              : Beyler Cad. 1644 Sok. No:2 Çayyolu/ANKARA

Web Adresi      : www.geomaticsgroup.com
E-posta            : destek@geomaticsgroup.com

 

Telefon No       : 0312 238 22 55

Faks No           : 0312 238 22 85

Mobil                : 0543 783 30 20

 

 

Madde 2- ALICI BİLGİLERİ

ALICI (Müşteri): www.geomaticsgroup.com alışveriş sitesine üye olan kişidir. Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.
 

Sipariş No :
Teslim Edilecek Kişinin Adi -Soyadi/Ünvani:  

T.C Kimlik No/Vergi No:
Teslimat Adresi :
Telefon:
Cep Telefonu:
E-mail:

 

 

Madde 3-SÖZLEŞMENİN KONUSU VE ÜRÜN BİLGİLERİ  

 

Bu sözleşmenin konusu, Alıcının Satıcıya ait www.geomaticsgroup.com web sitesinden elektronik ortamda veya 0312 238 22 55 nolu telefondan sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www.geomaticsgroup.com sitesinde ana sayfada yer alan satış koşulları, iade, garanti, kargo vb. bilgiler ve fatura is bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır. 

Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Şekli, aşağıda belirtildiği gibi olup, bu vaatler .... tarihine kadar geçerlidir.

Mal / Ürün/Hizmet Türü:
Marka/Model:
Adedi:
Satış Fiyatı (KDV dahil) :
Kargo Ücreti:
Ödeme Sekli:
Teslimat Adresi :
Teslim Edilecek Kişi:
Fatura Adresi:  

 

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER  

 

4.1- 18 yaşından küçük kişiler SATICI internet sitesinden, çocuklara yönelik ürünlerin satışa sunulması durumunda dahi, alışveriş yapamaz.  

 

4.2- Tüm siparişler, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye, fatura ve/veya irsaliyeli fatura eşliğinde yasal süreyi aşmamak üzere teslim edecektir. Sadece sevk irsaliyesi ile gönderilen ürünlerin faturaları, bilahare fatura adresine postalanacaktır.

 

4.3- ALICI tarafından online siparişi verilen ürün, mevzuatta öngörülen süreyi aşmayacak şekilde ve  internet sitesinde detayları verilen ve mevzuata uygun süreler dahilinde ALICI veya ALICI tarafından bildirilen adresteki kişilere teslim edilir. Alıcı tarafından bildirilen adreste hata ve/veya eksiklik bulunması veya söz konusu adresteki kişilerin ürünü teslim almaması gibi durumlardan SATICI sorumlu değildir. Teslim anında ALICI 'nın veya teslim edilmesini istediği kişinin adresinde bulunmaması durumunda dahi, SATICI teslim yükümlülüğünü zamanında ve eksiksiz yerine getirmiş addedilecektir. Bu nedenle teslimat sorunları yaşanmaması için sistemde kayıtlı olan fatura ve teslimat adreslerinin tam ve eksiksiz olmasına ALICI 'nın ayrıca dikkat göstermesi gerekmektedir.  

 

4.4- Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kurulusun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

4.5- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.

 

4.6- Teslimat sırasında hasarlı olduğu belirlenen ürünler hakkında kargo yetkilisi ile birlikte tutanak tutulması gerekmektedir.

 

4.7- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin alıcının tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

4.8- Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satış sözleşmesinde belirttiği kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü 3 işgünü içinde kullanılmamış, ambalajı zarar görmemiş ve eksiksiz bir şekilde SATICI ya göndermesi zorunludur. Böyle bir durumda nakliye giderleri alıcıya aittir.